من یک فریلنسر هستم و برای ارائه خدمات آماده ام.

سلام رفیق!الیاس علیزاده هستم

طراح و برنامه نویس وب

زمان ماندگاری (Dwell time) چیست؟

ژمان ماندگاری

زمان ماندگاری به مدت زمانی گفته می شود که کاربر پس از جستجوی کلمه مورد نظر وارد وب سایت شود و پس از آن دورباره به صفحه نتایج جستجو باز گردد.

???? فرض کنید برای کلمه انواع اسپم از طریق موتور جستجویی همچون گوگل وارد اولین وب سایت نمایش داده شده، می شوید. زمان تقریبی که برای خواندن محتوا صرف می کنید ۶ دقیقه است و سپس دوباره به صفحه نتایج گوگل باز می گردید. همانطور که مشاهده می کنید زمان ماندگاری شما ۶ دقیقه بوده است.

⚡️هرچه میزان Dwell time بیشتر باشد، در نتیجه نشان دهنده اهمیت محتواست و هرچه این میزان کمتر باشد، حاکی از آن است که محتوا مناسب نیست و گوگل ترجیح می هد تا وب سایتی که محتواهای آن از Dwell time بیشتری برخوردار هستند، را در نتایج اول نمایش دهد.

آیا Dwell time یکی از پارامترهای رتبه‌بندی گوگل است؟

گوگل از الگوریتم هوش مصنوعی رنک برین استفاده می‌کند تا بهترین نتایج را در جستجو برای یک کلیدواژه تشخیص دهد. ظاهراً الگوریتم رنک برین به این صورت کار می‌کند که اگر کاربر پس از کلیک روی یکی از نتایج جستجو مدت زیادی در آن صفحه بماند و به صفحه نتایج جستجو برنگردد،گوگل کیفیت محتوای آن صفحه را بالا محاسبه می‌کند و آن را به‌عنوان یک نتیجه مطلوب و مناسب برای آن کلیدواژه در نظر می‌گیرد. اما اگر کاربر در مدت‌زمان کمی به صفحه نتایج جستجو برگردد و روی لینک‌های دیگر در صفحه نتایج جستجو کلیک کند گوگل محتوای آن صفحه را بی‌کیفیت و کم‌ارزش تلقی می‌کند و درنتیجه رتبۀ پایین‌تری به آن می‌دهد.

بااینکه گوگل هیچ‌گاه روش رتبه‌بندی و طرز کار الگوریتم‌های خود را فاش نکرده است، اما شواهدی در دست است که گوگل Dwell time  (زمان ماندگاری) را به‌عنوان یکی از پارامترهای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد. به همین دلیل باید به آن اهمیت داد و در بهبود آن کوشید.

با ما همراه باشید روزی ۱ مطلب مفید و آموزنده در این سایت

  • اشتراک :

نوشتن دیدگاه