من یک فریلنسر هستم و برای ارائه خدمات آماده ام.

سلام رفیق!الیاس علیزاده هستم

طراح و برنامه نویس وب

روش های جلوگیری از هک سایت در وردپرس

روش های جلوگیری از هک سایت وردپرسی

امنیت وب سایت ها یکی از مهمترین نگرانی های مدیران وبسایت ها می باشد. شما در این آموزش می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از هک شدن وبسایت خود جلوگیری کنید. همانطور که می دانید کوچکترین حفره امنیتی می‌تواند باعث از بین رفتن زحمت ها و تلاش‌های چندین ساله شما شود. همانطور که می دانید وردپرس به دلیل محبوبیتی که در بین کاربران دارد و همچنین به دلیل تعداد سایت هایی که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند، هدف خوبی برای هکرها می باشد.

✅برای ارسال ایمیل ها حتما از اس اس ال (SLL) استفاده کنید :

با توجه به وجود میلیون ها ایمیل غیر قابل اطمینان و خطرات مرتبط با آن، اگر مجبور هستید اطلاعات مهمی را از طریق ایمیل ارسال کنید، حداقل از این شیوه استفاده کنید.

✅دسترسی فایل های سایت را محدود و قفل کنید :

آیا می دانید permission دسترسی به فایل و پوشه ها روی چه عددی تنظیم شده؟ بعضی از برنامه ها برای نصب نیاز به تنظیمpermission بر روی عدد «۷۷۷» دارند. اما بیشتر ما فراموش می کنیم آنها را به عدد «۷۵۵» برای پوشه ها یا «۶۴۴» برای فایل ها برگردانیم. حتما یادتان باشد بررسی کنید تا اطمینان یابید که دسترسی ها برای برنامه هایی که ناشناس هستند قفل شده باشد تا امنیت وبسایت شما تامین شود.

✅از کدها و پلاگینهای جانبی اجتناب کنید:

پلاگین و ویجت ها و کدهای جانبی (شامل قالبهای رایگان و تم ها) که نصب میکنید توسط دیگر برنامه نویسان بدون ساختار شناخته شده نوشته شده است. قبل از استفاده از هر نوع کدی که خود آن را ننوشته اید در مورد آن تحقیق کنید. با استفاده از بعضی از جستجوگرهای گوگل می توانید از ایمنی کد مورد استفاده خود، مطمئن شوید.

به روز نگه داشتن قالب ها ، افزونه ها و وردپرس

یک قانون پایه و ساده برای حفظ امنیت در وردپرس این است که افزونه ها و قالب های وب سایت خود را همیشه به روز نگه دارید و همچنین نسخه وردپرس خود را همیشه به روز نگه دارید. نسخه جدید وردپرس با برطرف کردن مشکلات امنیتی که در نسخه های قبلی گزارش شده است معرفی می شود  و یقیناً این مورد برای قالب ها و افزونه ها نیز صادق است. پس با به روز نگه داشتن و آپدیت مداوم وب سایت خود می توانید از بسیاری از حفره های امنیتی که هکرها از آنها استفاده می‌کنند در امان باشید.

اپدیت

حتماً شما هم بعضی اوقات با پیام “یک نسخه جدید تر از وردپرس آماده می باشد” ، در داشبورد وردپرس خود مواجه شده اید. تا جایی که امکان آن وجود دارد با دیدن این پیام ، وردپرس خود را به نسخه جدیدتر آپدیت کنید تا از باگ های امنیتی که در نسخه های قبلی وجود دارد در امان باشید. بعضی اوقات ممکن است قالب ها و افزونه های شما به سرعتی که سیستم وردپرس آپدیت می شود به روز رسانی نشود، پس بهتر است تا زمانی که نسخه جدید آن ها ارائه شود آنها را جایگزین کنیم و از یک افزونه یا  قالب امن ( البته برای قالب ها تنها در صورتی که بروزرسانی آن قطع شود ) استفاده کنیم.

البته باید هنگامی که یک نسخه اصلی از سیستم وردپرس، که شامل آپدیت های زیادی می باشد ارائه می شود به این نکته توجه کنید ممکن است در نسخه جدید بعضی از ویژگی های وردپرس تغییر کرده باشد یا حذف شده باشد. پس قبل از آپدیت با یک برنامه نویس و متخصص این موضوع را در میان بگذارید. این نکته در وب سایت های بزرگ بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم قبل از هر بروزرسانی از وب سایت خود نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید .

با ما همراه باشید روزی ۱ مطلب مفید و آموزنده در این سایت

  • اشتراک :

نوشتن دیدگاه